We are a leading Manufacturer of ss apron cabinet, ss pharma table, 4 seater stainless steel canteen table, ss canteen table, ss canteen table in nepal and 3 shelves ss trolley from Ahmedabad, India.
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Steel Grade | Stainless Steel 202 |
| Cabinet Type | Base Cabinet |
| Door Type | Solid Door |
| Finish | Matt Finish |
| No. Of Shelves | 3 Shelf |
| Mount Type | Floor Mounted |
| Locking | With Lock |
| Usage Area | Kitchen, Canteen, Hospital, Laboratory |
| Height | 1980 mm |
| Country Of Origin | Made In India |
| Brand | RARA |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Kitchen |
| Shape | Rectangular |
| Table Top Material | Marble |
| Base Type | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 6 x 2.5 x 2.5 |
| finish | matte |
| Type | Folding Stool |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Seating Capacity | 8 Seater |
| Table Top Material | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Table Length | 1800 mm |
| Table Width | 750 mm |
| Table Height | 750 mm |
| Table Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matte |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | RARA |
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Table Top Material | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Table Length | 1800 mm |
| Table Width | 750 mm |
| Table Height | 750 mm |
| Table Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matte |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | RARA |
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Steel Grade | Stainless Steel 304 |
| Cabinet Type | Base Cabinet |
| Door Type | Solid Door |
| Finish | Matt Finish |
| No. Of Shelves | 4 Shelf |
| Mount Type | Floor Mounted |
| Locking | With Lock |
| Usage Area | Hospital, Canteen, Laboratory |
| Height | 1980 mm |
| Country Of Origin | Made In India |
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Steel Grade | Stainless Steel 304 |
| Cabinet Type | Base Cabinet |
| Door Type | Solid Door |
| Finish | Matt Finish |
| No. Of Shelves | 5 Shelf |
| Mount Type | Floor Mounted |
| Locking | With Lock |
| Usage Area | Kitchen, Laboratory, Hospital, Canteen |
| Height | 1980 mm |
| Country Of Origin | Made In India |
| Brand | RARA |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 17000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity(kg) | 250 kg |
| Type | Instrument Trolley |
| Material | ss 304 |
| Usage/Application | Industrial |
| Structure | Platform |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Matt |
| No. Of Shelves | 6 Shelves |
| Max Wt. Capacity Per Layer | 20 Kg |
| Sustainability | Rust Resistant |
| Maintainence | Vacuum Cleaner, Dry Cloth, Dry wet Cloth |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Sink Type | Single Bowl Sink |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Square |
| Color | Silver |
| Installation Type | Top-mount Sink |
| Finish Type | Matt |
| Drainer Is Attached | No |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Number Of Sinks | Double Bowl |
| Brand | Carysil |
| Sink Type | Double Bowl Sink |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Polished |
| Mount Type | Wall Mount |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Warehouse |
| No. of Shelves | 4 Shelves |
| Max Load Capacity Per Layer | 50 Kg |
| Rack Height | 5 Feet |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Size | 18x18x18 Inch |
| Brand | Parryware |
| Material | SS |
| Color | Silver |
| No Of Lags | 4 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 19000 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Floor Standing |
| Material Grade | SS 202 |
| No. Of Shelves | 5 Shelves |
| Finish | SS Polished |
| Length | 900 mm |
| Breadth | 400 mm |
| Height | 350 mm |
| Load Capacity | 40 kg |
| Suitable For | Commercial Kitchen |
Minimum order quantity: 1 Piece
Sagar Ranpura (Partner)
Rara Pharmatech And Surgicals
Shed No.98, Gajanand Industrial Estate, Ring Road, Hathijan
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India