Our range of products include cleanroom static garment cabinets, hostel canteen furniture, stainless steel dining table, ss canteen dining table, ss canteen table and exporter of ss canteen table in bangladesh.
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Lights or Switches | 3 |
| Air Flow Direction | Yes |
| Open Style | Window |
| Lighting Type | Red |
| Usage/Application | Homr |
| Material | Stainless Steel |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Canteen Dining Set |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Frame Material | Mild Steel (MS) |
| Brand | RARA |
| Size | 1800 x 800 x 760 |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish | Matte |
| Shape | Rectangle |
| Seating type | Foldabale |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 17000 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Rectangular |
| Frame Material | Stainless Steel |
| SS Grade | 304 |
| Table Top Material | ss |
| Surface Treatment | Matte Finish |
| Brand | RARA |
| Number Of Seater | 6 Seater |
| Set Contains | With Stools |
| Surface Finish | SS Finish |
| Usage/Application | Canteen, Restaurant |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Table Top Material | Stainless Steel |
| Seating Type | Attached Stool |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Table Length | 1800 mm |
| Table Width | 750 mm |
| Table Shape | Rectangular |
| Seat Material | Stainless Steel |
| Table Height | 750 mm |
| Foldable | Yes |
| Frame Finish | Polished |
| Surface Finish | Matte |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | RARA |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 20500 / Piece Get Latest Price
| Seating Capacity | 8 Seater |
| Table Top Material | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Table Length | 1500 mm |
| Table Width | 750 mm |
| Table Height | 750 mm |
| Table Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matte |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | RARA |
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Seating Capacity | 8 Seater |
| Table Top Material | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | RARA |
| SIze | 2.5 x 2.5 x 6 |
| finish | Matte |
| type | folding seat |
| shape | Rectangle |
₹ 19500 / Piece Get Latest Price
| Seating Capacity | 8 Seater |
| Table Top Material | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Table Length | 2100 mm |
| Table Width | 750 mm |
| Table Height | 750 mm |
| Table Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matte |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | RARA |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 ML |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Rara |
Minimum order quantity: 1 Piece
Sagar Ranpura (Partner)
Rara Pharmatech And Surgicals
Shed No.98, Gajanand Industrial Estate, Ring Road, Hathijan
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India