Manufacturer of a wide range of products which include beauty products manufacturing plants, cosmetic manufacturing plant and face pack manufacturing plant.
Get Latest Price
| Batch Capacity | 3000 kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Material Grade | SS316L |
| Plant Type | Lotion Plant |
| Heating Mode | Steam |
| Phase | Three Phase |
| Finishing | Matt Finish |
| Control Panel | PLC HMI |
| Warranty | 18 Months |
Get Latest Price
| Batch Capacity | 200 kg |
| Automation Grade | Manual |
| Material Grade | SS316 |
| Heating Mode | Steam |
| Phase | Single Phase |
| Finishing | Mirror Finish |
| Control Panel | PLC HMI |
| Warranty | 12 Months |
₹ 800000 / Piece Get Latest Price
| Batch Capacity | 1000 kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Material Grade | SS316L |
| Plant Type | Lotion Plant |
| Heating Mode | Electrical |
| Phase | Three Phase |
| Usage Area | Lotion |
| Finishing | Mirror Finish |
| Control Panel | PLC HMI |
| Warranty | 18 Months |
Sagar Ranpura (Partner)
Rara Pharmatech And Surgicals
Shed No.98, Gajanand Industrial Estate, Ring Road, Hathijan
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India